Антифризи та концентрати
Антифриз (вона ж «незамерзайка») – охолоджувальна технічна рідина, яка захищає двигун від перегріву, оскільки температура кипіння в ньому зазвичай перевищує 150 °С. Також ця рідина не замерзає у сильний мороз, витримуючи середню мінусову температуру - 38 °С. Додані до складу присадки убезпечують мотор та його деталі від розтріскування чи утворення іржі, дозволяючи використовувати транспортний засіб у спеку та холод. Розглянемо, який варто купити концентрат антифризу, на що звернути увагу під час виробу.
Різновиди антифризів
В залежності від технології виготовлення «наземерзайка» ділиться на два види: кислотний і соляний. Щоб спростити вибір потрібної рідини до її складу виробники додають барвники. Сьогодні на українському ринку пропонуються, в основному, три різновиди антифризу:
- синій;
- зелений;
- червоний.
Найчастіше зелені рідини виготовляються за традиційною технологією, у їхньому складі є силікатні присадки. А тосол червоного кольору або насичених відтінків жовтого, зазвичай, є гібридним, містить карбонову кислоту. Існує також фіолетовий та жовтий антифриз, ціна яких дещо вища за вказані різновиди, проте вони не особливо затребувані серед наших автомобілістів.
Антифриз червоний
Присадки в складі червоної «незамерзайки» не утворюють плівку в патрубках, а це значно полегшує відведення тепла. Антифриз червоний відмінно локалізує ділянки з корозією, що тільки починається, покриває їх тонкою плівкою, яка не осиплеться з часом. Склад рідини збагачено органічними присадками, є й неорганічні додатки, проте у невеликих кількостях. Серед переваг червоного тосолу також тривалий термін служби – приблизно до п'яти років.
Зелений антифриз
Купити зелений антифриз варто за дбайливе ставлення до двигуна. Він має у складі як органічні, так і неорганічні присадки, тут використовуються борати, силікати, фосфати. Використання останніх дозволяє утворити захисну плівку на моторних запчастинах і запобігти негативному впливу етиленгліколю.
Рідина добре обволікає внутрішні стінки охолоджуючих шляхів та дієво бореться проти корозії. Її вдається локалізувати за допомогою карбонової кислоти. Зелена «незамерзайка» посідає у автомобілістів друге місце за популярністю, має прийняту вартість.
Антифриз синій – ціна, особливості
Даний різновид розроблено на основі ще радянського тосолу. Присадки використовуються традиційні – з неорганічних сполук: боратів, фосфатів тощо. Деталі двигуна в системі охолодження мають захист за допомогою утворення найтонших плівок.
Свого часу синій різновид мав величезну популярність, але нині він стає все менш затребуваним. Причина у тому, що спеціалісти не радять використовувати його на авто іноземного виробництва. Він більше підходить для радянських моделей, є морально застарілим. Тому на антифриз синій ціна цілком може вважатися бюджетною.
У чому ж різниця забарвлення?
Сьогодні водії найчастіше купують охолоджувальну рідину зеленого чи червоного кольору. Щоб зробити правильний вибір, потрібно першочергово брати до уваги матеріал, з якого зроблена система охолодження. Так, зелений антифриз найкраще підходить для алюмінію. Червоний – для міді, латуні та сплавів цих металів.
Ще один нюанс – склад. Всім автомобілістам відомо, що основа будь-якого антифризу – це етиленгліколь та вода, а відмінності з-поміж них лише у кількості присадок. У зеленому їх небагато, бо оптимальний термін його роботи становить близько трьох років. У червоному присадок більше, тому термін його функціональності підвищено до п'яти років.
Що стосується ціни, вона залежить не лише від кольору, але також від виробника та літражу. Наш інтернет-магазин пропонує антифриз в асортименті, що дозволить вам підібрати оптимальне рішення для авто.